Заява Департаменту охорони здоров’я КОДА

В Борисполі секретар і депутати міськради фізично заблокували перевірку пологового відділення

Департамент охорони здоров’я КОДА закликає прокуратуру вжити необхідних заходів реагування по виявленим порушенням в діяльності Бориспільської ЦРЛ та заявляє про фізичне перешкоджання депутатами Бориспільської міської ради проведенню перевірки медичного закладу.

У зв’язку зі скаргами пацієнтів та працівників відділень Бориспільської районної лікарні 28 грудня 2017 року комісія ДОЗ КОДА виїхала на перевірку до Бориспільської центральної районної лікарні.

Отримуючи скарги щодо діяльності Бориспільської ЦРЛ, роботи його акушерсько-гінекологічної та патологоанатомічної служб, інших відділень Департаментом охорони здоров’я Київської облдержадміністрації з метою перевірки обставин, вкладених у зверненнях громадян, в тому числі – від Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів, а також від медпрацівників лікарні, була створена комісія фахівців. До плану перевірки включені питання, які стосуються організації лікувального процесу медичного закладу, дотримання протоколів і стандартів надання медичної допомоги в акушерському відділенні, та інші.

У ході перевірки були встановлені незаперечні грубі порушення. Завідувач акушерського відділення пояснення надати не зміг.

Розуміючи наслідки такої діяльності та намагаючись приховати порушення, для блокування роботи комісії до акушерського відділення прибули депутати міської ради на чолі з секретарем БМР та особи, що представились т.зв. «громадськими активістами». Вони з нецензурною лайкою усіляко тиснули і ображали комісію, перешкоджаючи її професійній діяльності та вимагаючи залишити приміщення лікарні.

У результаті комісія була заблокована в одному з відділень. Особливого цинізму додає те, що події відбулися у відділенні лікарні, де знаходяться вагітні і породіллі з новонародженими.

Заяви секретаря Бориспільської міської ради, що він не дозволить проводити жодних перевірок без «його дозволу» в «його лікарні», грубо суперечать чинному законодавству України і виходять за рамки здорового глузду.

Така ситуація неприпустима. У зв’язку з перешкоджанням роботи комісії ми вимушені були звернутися до поліції з відповідними заявами. Водночас, встановлені комісією факти порушень в наданні медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, вимагають як продовження нашої фахової перевірки, так і оцінки уже виявлених порушень прокуратурою Київської області. Департамент охорони здоров’я підготував відповідну заяву.

Нами буде докладено максимум зусиль щодо захисту прав і законних інтересів мешканців Київщини.

Тому ми закликаємо громаду Бориспільського району, у якої є інформація із зазначених питань, долучитись до обговорення, та звертатись до Департаменту охорони здоров’я КОДА за адресою: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45, або за електронною адресою: dozalal@gmail.com