КОЛЕГІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я КОДА ПІДВЕЛА ПІДСУМКИ РОБОТИ ГАЛУЗІ ЗА ПІВРОКУ

Поліпшення доступності, якості та своєчасності медичної допомоги мешканцям Київської області – основне завдання, над яким працює Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації. На цьому директор департаменту Алла Арешкович наголосила під час засідання колегії департаменту.
Засідання, в якому взяли участь голова КОДА Олександр Горган, керівництво департаменту та закладів охорони здоров’я області, представники громадських організацій, підвело підсумки роботи галузі за перше півріччя 2017 року.
На переконання учасників колегії, у галузі охорони здоров’я Київської області намітилися позитивні тенденції розвитку. Міцнішає матеріально-технічна база лікувальних закладів області – відкрито пункт постійного базування екстреної медичної допомоги у Ірпені, амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у Броварському, Васильківському районах та місті Славутич. Проведено капітальні ремонти у Києво-Святошинській, Обухівській, Фастівській центральних районних лікарнях, Києво-Святошинській районній стоматологічній поліклініці та Києво-Святошинському центрі первинної медико-санітарної допомоги.
В рамках здійснення медичної реформи на Київщині триває процес створення госпітальних округів. Наразі головою облдержадміністрації ініційовано проведення перших засідань госпітальних рад, до яких увійшли 95% учасників госпітальних округів.
Є в медичній галузі Київської області і конкретні досягнення, підтверджені медичною статистикою. Так, показник малюкової смертності знижено до 5,3 проміле, тоді як у 2016 році він становив 5,6 проміле. «Це значно краще від загальнодержавного показника, – зазначає Алла Арешкович. – В області проводилася значна робота, щоб забезпечити сучасний рівень медичної допомоги дітям».
Проблемними питаннями залишаються падіння народжуваності (9,5% порівняно з  11,1% відповідного періоду минулого року), високий показник смертності сільського населення (на 59,7% вище показника смертності міського населення), зростання загальної захворюваності дорослого населення області (за 6 місяців 2017 року зросла порівняно з відповідним періодом 2016 року на 1,42%).
Засідання колегії визначило завдання для галузі охорони здоров’я Київщини на майбутні півроку. Це, зокрема, перетворення комунальних закладів охорони здоров’я області в комунальні неприбуткові підприємства, укладення договорів про медичне обслуговування населення, передача з районів  до об’єднаних територіальних громад закладів охорони здоров’я первинної ланки, придбання програмного забезпечення, комп’ютерної техніки та  автоматизованих робочих місць для лікарів первинної ланки та реєстратур в Центрах первинної медико-санітарної допомоги.
Протягом другого півріччя 2017 року також планується запровадити в кожному районі Київщини автоматизовану диспетчерську екстрену медичну допомогу за номером 103, запустити в роботу інформаційну систему «Медичний портал Київщини», відкрити  пункти постійного базування бригад екстреної медичної допомоги в селі Білогородка Києво-Святошинського району та районі Леваневського в місті Біла Церква.