ЯК У 2017 РОЦІ ФІНАНСУВАТИМЕТЬСЯ МЕДИЦИНА КИЇВЩИНИ

vz26-27_Страница_01_Изображение_0001

Київська обласна рада ухвалила Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2017 рік. До програми ввійшли 33 галузеві програми на загальну суму 851,8 млн., в тому числі сім програм медичної галузі, загальне фінансування яких становить понад 85 млн. гривень.

Зокрема, фінансування на 2017 рік затверджене за такими програмами:

 

Київська обласна програма «Здоров’я» на 2017 рік – 33732,49 тис. гривень

Згідно програми, 7494,0 тис. гривень буде направлено на закупівлю витратних матеріалів для проведення сеансів перитонеального діалізу, який необхідний для подовження життя 24 пацієнтам з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності, що очікують трансплантації нирок.

6934,57 тис. гривень виділено на закупівлю імуномоделюючих лікарських засобів для хворих, які перенесли  трансплантацію органів та тканин. Це допоможе попередити відторгнення пересаджених органів у 38 пацієнтів, що перенесли оперативне втручання з приводу трансплантації печінки, серця та нирок.

116 пацієнтів Київської області, хворих на гемофілію, отримають життєво необхідне первинне та вторинне профілактичне лікування та при необхідності екстрену допомогу під час кровотеч та оперативних втручань. На закупівлю факторів згортання крові планується направити 5937,1 тис. гривень.

Закупівля лікарських засобів для хворих на муковісцидоз буде здійснена на 4274,22031 тис. гривень для 29 хворих, серед яких 25 дітей та 4 дорослих.

5296,303 тис. гривень буде направлено на закупівлю для інвалідів, які є мешканцями Київської області, засобів догляду (3602,003 тис. гривень для дорослих та 1694,3 тис. гривень для дітей).

На 3030,0 тис. гривень планується закупити лікарські засоби у пологові відділення для лікування дихальних розладів у недоношених новонароджених (екзогенні сурфактанти).

В межах програми передбачені й інші витрати, зокрема забезпечення лікування хворих на хвороби очей (закупівля 150 пакетів для  видалення катаракти методом факоемульсифікації з імплантацією інтраокулярних лінз  –  825,0 тис. грн), придбання лікувального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію на  4 392,8 тис. Гривень для 26 дітей, хворих на фенілкетонурію.

Київська обласна програма «Вдосконалення екстреної медичної допомоги в Київській області на 2016-2018 роки» – 29049,8 тис. гривень

У 2017 році 10 265,404  тис. гривень буде направлено на створення єдиної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги області. З них  7 141,507 тис. гривень передбачається спрямувати на придбання спеціального обладнання системи передавання інформації. Ще на 634,459 тис. гривень будуть профінансовані будівельні роботи зі встановлення мережі оперативно-диспетчерської служби. 2 415,838  тис. гривень буде направлено на телекомунікаційну мережу та прокладання оптоволоконних каналів зв’язку.

Реалізація програми, зокрема передача викликів в режимі он-лайн до місць дислокації бригад екстреної медичної допомоги дозволить ефективніше використовувати потенціал лікарських і спеціалізованих бригад, підвищить готовність системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф до роботи в умовах надзвичайних ситуацій. Також створення єдиної оперативно-диспетчерської служби є передумовою для впровадження єдиного номеру «103» на території Київської області. Передбачається, що закупівля системи передачі інформації для бригад екстреної медичної допомоги дасть можливість скоротити час доїзду бригад до місця виклику до 10 хвилин у містах Київської області та  до 20 хвилин в сільській місцевості, дозволить передавати непрофільні виклики до відділень невідкладної медичної допомоги.

Крім цього, в рамках програми у 2017 році заплановано покращення автомобільного парку згідно вимог ДСТУ. Так, 17100 тис. гривень буде направлено на придбання для служби екстреної медичної допомоги дев’яти санітарних автомобілів типу „В”. 1758 тис. гривень буде спрямовано на забезпечення оснащення бригад медичним обладнанням. Придбання лікарських засобів та витратних матеріалів профінансують на 6132,9 тис. гривень (субвенція з державного бюджету 2017 року). Ще 4250 тис. гривень буде витрачено на забезпечення працівників служби та працівників екстреної медичної допомоги комплектами фірмового одягу зимового та літнього зразків.

Київська обласна програма «Забезпечення надання першої медичної допомоги на догоспітальному етапі в закладах охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області на 2017 рік» – 20000 тис. гривень

Згідно програми буде придбано 283 175 медичних виробів для дооснащення медичними виробами для надання першої медичної допомоги на догоспітальному етапі відповідних закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, в першу чергу бригад екстреної медичної допомоги, приймальних відділень лікарень, амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів.

Київська обласна програма протидії захворюванню на туберкульоз – 28084,30 тис. гривень

Закупівля туберкуліну на 3710,0 тис. грн. для проведення туберкуліно-діагностикою 265 тис дітей відповідно до календаря планових щеплень

Відповідно до умов Меморандуму про співпрацю  між КОДА та PATH проведення закупівлі лікарських засобів  Меропенем і  Амоксиклав з метою апробації нових методів лікування 20 хворих, які знаходяться  на паліативному лікуванні, на  815,0 тис. грн.

Для організації транспортування біологічного матеріалу з пунктів забору до референс-лабораторії передбачено придбання двух спеціалізованих санітарних автомобілів – 1500,0 тис. грн. та 70 термо-сумок і 178714 одноразових контейнерів на 2160,5 тис. грн.

Закупівля лікарських засобів у сумі  1242,1 тис. грн. для профілактики та усунення побічних реакцій у пацієнтів при тривалому лікуванні протитуберкульозними препаратами

Закупівля дезінфікуючих засобів – 613,9 тис. грн. з метою дотримання вимог інфекційного контролю в спеціалізованих лікувальних закладах.

Програмою передбачено зміцнення матеріально-технічної бази протитуберкульозних закладів – 18450,0 тис. грн.. а саме:

– для будівництвао харчоблоку КЗ КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер» – 15000,0 тис. грн.

– для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво в КЗ КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер» лікувального корпусу з боксованими палатами на 1 місце на 80 ліжок для лікування хворих з мультирезистентним туберкульозом – 2000,0 тис. грн.

Для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво очисних споруд та знезалізнення води в КЗ КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер» – 950,0 тис. грн. та у КЗ КОР «Білоцерківський протитуберкульозний диспансер» – 500,0 тис. грн.

Реалізація Київської обласної соціальної програми протидії  ВІЛ-інфекції/СНІДу передбачає витрати у сумі 12025,9 тис. грн., у тому числі:

Закупівля обладнання для спеціалізованої лабораторії КЗ КОР “КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПРОФІЛАКТИКИ ТА БОРОТЬБИ З ВІЛ/СНІДОМ” – 89,3 тис грн. Закупівля адаптованих молочних сумішей для дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями –  3 047,00 тис грн.

Дозакупівля тест-систем  та витратних матеріалів для обстеження ВІЛ-інфекції серед вагітних жінок та їх партнерів, а також ВІЛ-позитивних вагітних, дітей, народжених ними, на випадок недопостачання за рахунок державного бюджету – 616,4 тис грн.

Закупівля витратних матеріалів для методів імуноферментного аналізу та швидких тестів –  1 685,4 тис грн.

Закупівля витратних матеріалів для лабораторних обстежень ВІЛ-інфекції та моніторингу ефективності антиретровірусної терапії –  1608,8 тис грн.

Закупівля витратних матеріалів для діагностики опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань та ускладнень у хворих на ВІЛ-інфекцію 139,1 тис грн.

Закупівля витратних матеріалів  для проведення підтверджених досліджень у разі виявлення серологічних маркерів до збудника ВІЛ-інфекції – 299,7 тис грн.

Закупівля лікарських засобів для профілактики опортуністичних інфекцій – 1 917,8 тис грн.

Київська обласна програма «Запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2019 роки» розрахована на три роки і передбачає виділення коштів  обласного бюджету на суму  80336,10 тис.грн. за напрямками:

Матеріально-технічне дооснащення КЗ КОР «Київський обласний кардіодиспансер» в т.ч.

закупівля медичного обладнання для проведення високотехнологічних обстежень пацієнтів з гострим інфарктом міокарда та інтервенційних втручань при кардіохірургічних  операціях  –  7211,2 тис. грн.:

закупівля лабораторного обладнання та спеціального устаткування для проведення електрофізіологічних досліджень  – 1144,0 тис. грн.:

Матеріально-технічне дооснащення  .

Придбання для КЗ КОР «Київська обласна дитяча лікарня» та «Київська обласна дитяча лікарня № 2» медичного обладнання для надання спеціалізованої  кардіологічної та кардіохірургічної допомоги дитячому населенню – 6490,00 тис.грн.:

Придбання спеціалізованого діагностичного та лікувального медичного обладнання для кардіологічних відділень м. Біла Церква та м. Бровари –  3634,0 тис. грн.

Забезпечення екстреного фармако-інвазивного лікування хворих з гострим  інфарктом міокарду (медикаментозне та механічне відкриття інфаркт-залежної судини, зменшення летальності, кількості випадків виходу на інвалідність та скорочення термінів тимчасової непрацездатності) шляхом

Придбання лікарських засобів для проведення тромболізису при гострому інфаркті міокарду – 29305,40 тис. грн.

Придбання виробів кардіохірургічного призначення (стентів) для проведення екстреного кардіохірургічного,  інтервенційного втручання при гострому інфаркті міокарду –  2932551,20 тис. грн.

На реалізацію Київської обласної програми розвитку онкологічної служби на 2017 рік виділено 110185,2 тис. грн. обласного бюджету, а саме:

Придбання медичного обладнання для центральних районних та міських лікарень  – 57961,5 тис. грн.

Придбання медичного обладнання для КЗ КОР «Київський обласний онкодиспансер», КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкодиспансер» –  16900,0 тис. грн.

Закупівля для лікування хворих  в умовах обласних онкологічних диспансерів  хіміотерапевтичних, радіофармпрепаратів на суму 35323,75 тис. грн.