Daily Archives: 07.07.2017

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ОНОВЛЕНОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕЛІКУ ОСНОВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

1 липня 2017 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України від 16 березня 2017 р. №180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка затвердила нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів.

До оновленого Національного переліку ввійшли лише якісні, ефективні та безпечні препарати, які необхідні для забезпечення першочергових потреб медичної допомоги пацієнтам в закладах охорони здоров’я для лікування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

При цьому вимоги постанови КМУ №180 не поширюються на випадки, у яких не здійснюється витрачання бюджетних коштів. Зокрема, в процесі роздрібної реалізації лікарських засобів через аптечні заклади, коли купівля препаратів здійснюється за кошти громадян.

Таким чином, лікарі не обмежені Національним переліком при виписуванні рецептів своїм пацієнтам. Виключення становить відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування, що здійснюється безоплатно та на пільгових умовах у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 (розповсюджується виключно на лікарські засоби, включені до Національного переліку). Read more »

ЛІКАРЯ, ЩО ВРЯТУВАВ НЕ ОДНЕ ЖИТТЯ ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ АТО НАРЕШТІ ЗНАЙШЛА НАГОРОДА!

Вже майже два роки, як мною, на прохання та навіть вимогу багатьох бійців-учасників бойових дій, було ініційовано створення подання на нагородження орденом «За заслуги» ІІІ-ступеню доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри ортопедії і травматології №2 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, головного лікаря комунального підприємства Київської обласної ради «Київська обласна клінічна лікарня», хірурга-травматолога Анкіна Миколи Львовича.

Через його руки особисто та руки професіоналів клініки підпорядкованої Анкіну М.Л. пройшов не один десяток бійців АТО ( у тому числі і бійців батальйону спеціального призначення «Донбас» та  «46-го батальйону ЗСУ спеціального призначення «Донбас-Україна» яким я, як волонтер та президент БО «Благодійний фонд допомоги батальйону «Донбас» опікуюсь з перших днів збройного протистоянні агресії Росії на Сході України). Також даною клінікою було врятовано та поставлено на ноги частину підрозділу рятівників ДСНС України, які героїчно протистояли техногенній катастрофі на Васильківському нафтопереробному заводі влітку 2015 року, та отримали різні ступені опіків внаслідок масштабної пожежі.

Але все ж за майже два роки, та за сприяння  Департаменту охорони здоров’я Київської обласної адміністрації, Міністерства охорони здоров’я України та безпосередньо Адміністрації Президента України – було досягнуто мети, головного лікаря «Київської обласної клінічної лікарні №1 Анкіна Миколу Львовича, Указом Президента України  №162/2017 від 18 червня 2017 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня медичного працівника» було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ- ступеню.

Від імені бійців, життя яких були врятовані командою лікарів-професіоналів за особистої участі та під керівницітвом Головного лікаря КОКЛ №1, вітаю Анкіна Миколу Львовича з цією визначної відзнакою-вдячністю від українського суспільства!!!

Народний депутат України Н.В. Веселова