Monthly Archives: квітня 2017

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПИТАНЬ ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я З БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ У КОМУНАЛЬНІ НЕКОМЕРЦІЙНІ ПІДПРИЄМСТВА

metodichni-rekomendatsiyi-1Відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 1013-p, одним із основних стратегічних завдань цієї реформи є перехід до оплати діяльності постачальників медичних послуг на основі конкретних результатів їх діяльності. Для вирішення цього завдання необхідно змінити характер відносин між постачальником медичних послуг та їх замовником – відповідним розпорядником бюджетних коштів.
На зміну командно-адміністративній моделі взаємовідносин між цими суб’єктами має прийти контрактна модель, у якій взаємовідносини регулюються договорами. за зазначеними договорами розпорядник бюджетних коштів діятиме в інтересах пацієнтів, як третя сторона-платник, а заклад охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) або лікар фізична особа – підприємець, який одержав ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, виступатимуть як постачальники послуг.

Запровадження такої моделі взаємовідносин потребує надання державним та кому нальним ЗОЗ управлінської та фінансової автономії. З урахуванням кращих світових практик цю автономію передбачається забезпечити шляхом реорганізації, зокрема, перетворення таких ЗОЗ у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – державні та комунальні некомерційні підприємства.

Метою розробки цих методичних рекомендацій є надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування, керівникам місцевих органів управління охороною здоров’я та закладів охорони здоров’я, а також депутатам місцевих рад, відповідальним за підготовку та прийняття рішень щодо зміни господарсько-правового статусу комунальних закладів охорони здоров’я шляхом їх реорганізації (перетворення) з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства в межах чинного законодавства України.

Завантажити методичні рекомендації

Лист МОЗ України

ІНТЕРАКТИВНА КАРТА АПТЕК, ЩО БЕРУТЬ УЧАСТЬ у ПРОГРАМІ “ДОСТУПНІ ЛІКИ”

nakleyka_dostupni_liki-1Аптеки, які беруть участь у програмі “Доступні ліки”, можна знайти на інтерактивній google-карті, яка постійно оновлюється. За відповідними посиланнями можна побачити їхні назви і контактні дані.

 

В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРИЛИ ПРОЦЕС ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

У середу, 19 квітня, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, разом із народним депутатом України Іриною Сисоєнко та головою обласної ради Ганною Стариковою, з головами районних рад обговорили формування проекту Південного госпітального округу.

За словами очільника облдержадміністрації Олександра Горгана, на захисті інтересів мешканців Київщини сьогодні стоїть одна монолітна команда, це і державна, і самоврядна влада, і представники Парламенту, які опікуються Київщиною.

Олександр Горган наголосив, що в більшій мірі занепокоєння щодо впровадження медичної реформи викликано відсутністю інформації. Тому дуже важливим є зацікавленість самоврядної влади в проведенні медичної реформи.

«Київська область була однієї з перших областей всієї України, яка подала своєчасно, з обрахунками проект рішень для затвердження госпітальних округів», – зазначила народний депутат Ірина Сисоєнко.

Народний депутат пояснила, що далі, після затвердження плану госпітальних округів, кожний із них має детально відпрацьовувати подальший план роботи. Усі питання мають бути сформовані госпітальною радою.

«Без вас жодне рішення не буде прийнято. В Положенні про госпітальний округ ми, як народні депутати, зобов’язали Уряд приймати рішення по структурі госпітального округу виключно рішенням госпітальної ради», – сказала Ірина Сисоєнко.

Директор департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович повідомила, що зараз проводиться аудит ресурсів усіх стаціонарних закладів охорони здоров’я, які є на території кожного із районів і міст обласного значення.

«Ми аналізуємо звернення населення за видами медичної допомоги, включаючи швидку екстрену медичну допомогу, кількість викликів по кожному напрямку, кількість госпіталізацій. Ми збираємо кількість звернень за невідкладною медичною допомогою», – зазначила Алла Арешкович.

За словами Арешкович, усі зібрані дані потрібні для того, щоб, після їхнього опрацювання, взяти за основу статистику та запропонувати ту структуру по видах медичної допомоги, яка буде необхідна кожному із районів. Далі ці матеріали будуть винесені на громадське обговорення та передані госпітальним радам.

Нагадаємо, 22 березня 2017 року Кабінетом Міністрів України затверджено план по створенню в Київській області 4-х госпітальних округів, одним із яких має стати Південний (Білоцерківський госпітальний округ). Даний округ включає в себе м. Біла Церква, Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищанський, Таращанський, Тетіївський райони та м. Ржищів.

IMG_7229-1 IMG_7126 IMG_7084 Bez-nazvaniya-2

ЗАКОНОПРОЕКТИ В СФЕРІ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФІНАНСУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Безымянный10 квітня 2017 року Верховна Рада України зареєструвала законопроекти, ініційовані Кабінетом Міністрів України, що докорінно змінять систему охорони здоров’я в Україні.

Законопроекти в сфері реформування системи фінансування охорони здоров’я розроблені на виконання Концепції реформування охорони здоров’я, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України No 1013-р 30 листопада 2016 року, виходячи з економічної ситуації та стану системи охорони здоров’я в Україні, з урахуванням положень Конституції України та міжнародного досвіду.

Ключовим серед цих законопроектів є Проект Закону України “Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (№6327), яким запроваджуються державні гарантії оплати наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів (принцип “гроші ходять за пацієнтом”) повністю або частково за рахунок бюджетних коштів.

За дорученням голови Київської обласної державної адміністрації О.Горгана до доручення Віце-прем’єр-міністра України П.Розенка № 8633/4/1-17 від 30.03.2017 до листа МОЗ України від 27.03.2017 № 19.1-05-617/8547 розміщуємо для публічного обговорення законопроекти стосовно діяльності системи охорони здоров’я та медичного обслуговування, які доступні за посиланнями:

         Проект Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» 

         Проект Закону України «Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення» 

         Проект Закону України «Про внесення змін до статей 3, 8 та 351 Основ законодавства України про охорону здоров’я» 

         Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу» 

СЕЛЕКТОРНА НАРАДА У ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках робочої поїздки до Кропивницького провів сьогодні селекторну нараду з головами обласних державних адміністрацій щодо реалізації урядової програми “Доступні ліки”, яка передбачає виділення безкоштовних ліків проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми для хронічно хворих.

“Цю програму забезпечення безкоштовними ліками ми запустили один раз і надовго. Вона буде діяти і цього, і у наступних роках. Тому я би хотів, щоб процес взаєморозрахунків був якісним і доступність була забезпечена”, – наголосив Володимир Гройсман.

У нараді взяв участь голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, який детально доповів про стан впровадження урядової програми на Київщині.

DSC_4756 DSC_4755

ТЕМАТИЧНА НАРАДА ЩОДО ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

12 квітня в КЗ КОР «Київська обласна лікарня №2» відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоровя Київщини «Про стан протидії та профілактики туберкульозу в Київській області». Було заслухано і обговорено доповідь головного позаштатного спеціаліста ДОЗ КОДА В.П.Шурипи, сформовано пакет доручень, спрямованих на організацію взаємодії всіх ланок надання медичної допомоги за фтизіатричним профілем.
Також було обговорено питання відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, створення госпітальних округів, інші поточні питання діяльності галузі охорони здоров’я області.

IMG_2204IMG_2207

 

 

13 КВІТНЯ – ДЕНЬ МЕЛАНОМИ

13 КВІТНЯ – ДЕНЬ МЕЛАНОМИ

Document-page-001

 

Інформація по проведенню