Daily Archives: 06.03.2017

4 КРОКИ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ДІАБЕТУ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ

Без імені

Національний інститут діабету, шлунково-кишкових і ниркових захворювань США опублікував 4 кроки для контролю діабету протягом життя. Дізнайтеся більше про діабет, свої показники, як жити з цим захворюванням та залишатися здоровим. Read more »

ДІАГНОСТИКА РАКУ НА РАННІХ СТАДІЯХ. РЕКОМЕНДАЦІЇ (ПЕРЕКЛАД З АНГЛІЙСЬКОЇ)

Без імені

Діагностика раку на ранніх стадіях може суттєво вплинути на рівень смертності від ракових захворювань. В умовах обмежених ресурсів рак часто діагностується на пізніх стадіях, що призводить до низьких показників виліковування і більших витрат на лікування.

Навіть у країнах з надійною та налагодженою системою охорони здоров’я багато випадків ракових станів діагностується тоді, коли медикаментозне лікування вже не є ефективним. Саме тому проблеми пізньої діагностики та дороговартісного лікування є настільки актуальними в наш час.

Впровадження стратегії ранньої діагностики раку є провідним питанням для громадського здоров’я, адже це суттєво підвищує ефективність лікування. Перепони, що затримують діагностику ракових станів повинні бути ідентифіковані і оцінені, а ефективні стратегії, що включають інформування суспільства про можливі методи покращення діагностики та забезпечення доступу до своєчасного та високоякісного лікування, мають бути впровадженні на різних рівнях надання медичної допомоги.

Дані рекомендації ВООЗ направлені на проведення ранньої діагностики раку та мають на меті допомогти політикам і керівникам програм покращити діагностику та забезпечити доступ до своєчасного лікування. Read more »

ВІЗИТ КЕРІВНИЦТВА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

IMG_9289

Днями голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур відвідав Білоцерківську центральну районну лікарню. Мета візиту – огляд поліклінічного та  стаціонарних відділень, господарського комплексу районної лікарні. Зокрема голова адміністрації   ознайомився з умовами лікування та перебування пацієнтів в пологовому, терапевтичному, хірургічному, дитячому, неврологічному, реанімаційному відділеннях. Побаченим залишився задоволений, відмітивши високий рівень роботи керівництва лікарні та медичного персоналу по створенню належних умов для лікування хворих.

Під час розмови з головним лікарем лікарні  Олександром Лопотом та головним лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги Іваном Ровенком сформовано бачення ситуації та пропозиції щодо покращення системи надання медичних послуг. В ході розмови обидва головні лікарі підкреслили, що за останні декілька років медична галузь району фінансувалася на досить високому рівні. Тож вдалося вирішити ряд нагальних проблем. Так, на ремонтні роботи та придбання лікувально-діагностичного обладнання з районного бюджету та бюджетів місцевих рад в 2016 році направлено майже 4 млн. гривень. Завдяки цьому повністю замінено вікна в Центральній районній лікарні. Крім цього в ФАПах та медамбулаторіях замінено 80 вікон, що становить 95% від потреби. Стосовно медичного обладнання, то для Білоцерківської ЦРЛ  придбано високочастотний хірургічний апарат, для пологового відділення пеленальний столик з підігрівом для новонароджених, пральну машину, для реанімаційного відділення на благодійній основі отримана портативна киснева станція.

Серед головних завдань на цей рік – придбання для 5 амбулаторій санітарного автотранспорту, а для 12 фельдшерсько-акушерських пунктів мопедів, комп’ютеризація підрозділів, що надають медичну допомогу на первинному рівні, поточні та капітальні ремонти в 9 медичних амбулаторіях і фельдшерсько-акушерських пунктах району на загальну суму 1,5 млн. грн.,  закупівлю сучасного лікувально-діагностичного обладнання,  впровадження державної програми з реімбурсації  вартості лікарських засобів.

Коментуючи результати огляду голова адміністрації Геннадій Джегур наголосив, що прикладе максимум зусиль для продовження розпочатої роботи щодо покращення матеріально-технічного стану медичних закладів району. Також Геннадій Васильович підкреслив, що районній владі спільно з керівниками медичних закладів слід спільно і надалі працювати над тим, щоб підвищити якість надання медичних послуг населенню та створити ще більш комфортні умови для пацієнтів.

Довідково.  Білоцерківщина має 15 медичних амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 46 фельдшерсько-акушерських пунктів, що охоплюють всі сільські ради району. Діють Білоцерківська центральна районна та Узинська районна  лікарні, які  забезпечують надання медичних послуг, як жителям району, так і іншим громадянам, які потребують невідкладної медичної допомоги, чи оперативного втручання. В медичних закладах працюють 854 медичних працівників.