Monthly Archives: березня 2017

ТЕМАТИЧНА НАРАДА У ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

129 березня відбулася тематична нарада у директора департаменту охорони здоров’я КОДА А.О.Арешкович. У заході взяли участь заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України І.В.Сисоєнко, керівники закладів охорони здоров’я області.

2

 

Були обговорені питання про стан готовності до впровадження пілотного проекту щодо відшкодування з відшкодування вартості препаратів інсуліну; про стан готовності до впровадження реімбурсації вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму; про організацію роботи щодо створення госпітальних округів. Ухвалено створити робочу групу щодо розробки наказу про порядок взаємодії між службою екстреної медичної допомоги та лікувально-профілактичними закладами, які надають невідкладну медичну допомогу мешканцям Київської області. 3

УРЯДОВА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

nakleyka_dostupni_liki-1

Інформація від МОЗ України
1 квітня 2017 року стартує Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Що потрібно знати про цю програму? Read more »

mozІнформація
стосовно затвердження низки наказів МОЗ України, спрямованих на забезпечення програми Уряду про запровадження відшкодування вартості
лікарських засобів

 З метою інформування суб’єктів ринку, що мають намір запропонувати зареєстровані в Україні готові лікарські засоби, призначені для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, до участі в програмі відшкодування вартості лікарських засобів, розміщуємо постанову Кабінету Міністрів України та наступні накази Міністерства охорони здоров’я України, що зареєстровані у Міністерстві юстиції України, як нормативно правові акти, спрямовані на забезпечення програми Уряду про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів:

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 180 «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», набула чинності 25.03.2017 (Опубліковано Урядовий кур’єр №57 від 25.03.2017р.).

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21 березня 2017 № 299 «Про внесення змін до Порядку гранично оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін», зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23 березня 2017 р. за № 396/30264 (додається), набув чинності 25.03.2017 (Опубліковано Урядовий кур’єр №57 від 25.03.2017р.).

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21 березня 2017 № 298 «Про затвердження форми Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню», зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23 березня 2017 р. за № 395/30263 (додається), набув чинності 25.03.2017 (Опубліковано Урядовий кур’єр №57 від 25.03.2017р.).

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25 березня 2017 № 326 «Про затвердження форми примірного договору про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується» (додається).

Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25 березня 2017 № 325 «Про затвердження реєстру гранично оптово- відпускних цін на лікарські засоби» (додається).

27 березня 2017 Міністерством охорони здоров’я України розпочинається прийом заяв від виробників/імпортерів лікарських засобів за формою, що додається, для формування Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Заяви подаються до МОЗ України (Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції) за адресою: вул. Грушевського, 7, каб 119-В, тел. для довідок: 200 070 93, 200 06 68, 200 06 69.

Електронна адреса для надання електронної копії заяви: gritsenko@moz.gov.uagnv@moz.gov.uatlyaskovsky@moz.gov.ua.

Кінцева дата прийняття заявок 03 квітня 2017 року.

Для подання заяв виробникам/імпортерам лікарських засобів керуватись постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 180 «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

За інформацією прес-служби МОЗ України

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗАТВЕРДИВ МЕЖІ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ 11 ОБЛАСТЕЙ ТА М. КИЇВ

kabminУряд затвердив склад госпітальних округів 11 областей та м. Київ і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій в медичну галузь. Так прокоментував підсумки урядового засідання заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«Регіони, які першими почали реформи та стратегічно дивляться на розвиток мережі своїх медзакладів, добре розуміють що виграють і якісно підготуються до впровадження страхової медицини. Я переконаний, вони першими матимуть підтримку Уряду у фінансуванні та залученні інвестицій і на медичну інфраструктуру, і на ремонт доріг для доїзду до лікарень. Ті регіони, де не змогли домовитись щодо меж госпітальних округів, повинні зробити все можливе, аби провести ефективну дискусію, ухвалити рішення і перейти до наступного етапу – планування. Якщо цей шлях не буде пройдено, їм доведеться взяти на себе відповідальність перед громадами за їх медичне забезпечення. У громади завжди є вибір: почати впорядковувати та модернізувати медичні заклади, формувати нові маршрути пацієнтів, наводити лад в галузі, або ж залишити все, як є. Але тут потрібно пам’ятати, що перехід на оплату за медичну послугу зробить утримання малопотужних та неефективних лікарень непідйомним для місцевих бюджетів», – зазначив Павло Ковтонюк.

Він нагадав, що округи формувались на підставі ухваленої КМУ постанови №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів». Під час їх підготовки враховувались територіальні особливості областей (географічні, шляхи сполучення) для створення доступності до високоякісної медичної допомоги. Всі проекти пройшли цикл дискусій на місцях та затвердження в МОЗ на відповідність вимогам постанови.

Щодо визначення медзакладів, які входитимуть до того чи іншого округу, Павло Ковтонюк пояснив, що це у поточному 2017 р. повинні зробити госпітальні ради, які краще знають свою інфраструктуру. «Вони розроблять плани розвитку госпітального округу та сформують мережу з детальним переліком закладів, що входять до госпітального округу. Ми у свою чергу надамо їм оновлені вимоги до лікарень І та ІІ рівнів», – розповів заступник Міністра.

Проекти документів решти регіонів перебувають в процесі підготовки. Окремими областями попередньо подані до Міністерства пропозиції були відкликані на доопрацювання (Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська). Пропозиції 3 областей, – Львівська, Волинська, Сумська – не відповідають затвердженим Постановою № 932 критеріям та були повернуті на доопрацювання.

Перелік областей, яким затверджено склад госпітальних округів:
Дніпропетровська – 5
Житомирська – 4
Запорізька 5
Київська – 4
Луганська – 3
Полтавська – 4
Рівненська – 3
Тернопільська – 4
Херсонська – 4
Хмельницька – 3
Чернігівська – 4
м. Київ – 1

За інформацією прес-служби Кабінету Міністрів України

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ПОСАДИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

¦Ъ¦Ю¦Э¦Ъ¦г¦а¦б ¦Ф¦Ю¦Ч ¦Ъ¦Ю¦Ф¦Р (1)-1 ¦Ъ¦Ю¦Э¦Ъ¦г¦а¦б ¦Ф¦Ю¦Ч ¦Ъ¦Ю¦Ф¦Р (1)-2

Умови конкурсу – за посиланнями нижче:

21.03.2017.1 21.03.2017.2 21.03.2017.3 21.03.2017.4 21.03.2017.5 21.03.2017.6 21.03.2017.7 21.03.2017.8 21.03.2017.9 21.03.2017.10

 

ГОЛОВА КИЇВСЬКОЇ ОДА ОЛЕКСАНДР ГОРГАН ПРЕДСТАВИВ НОВОГО ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган у вівторок, 14 березня, представив медичному колективу області нового директора департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Аллу Арешкович.

Олександр Горган наголосив на тому, що медична галузь одна із пріоритетних в діяльності облдержадміністрації. Тому важливим є те, що новопризначений очільник медичної галузі області висококваліфікований спеціаліст, людина, яка опирається на широку підтримку лікарської громади, «людина, у якої, крім твердих медичних ген є завзяття та оптимізм в частині віри, що ситуацію в галузі можна продовжувати розвивати та покращувати».

«На цей рік в частині розвитку медичної галузі у нас дуже амбітні завдання. Розглядається кілька значущих проектів. Переконаний, з цього року переважна більшість медичних галузей Київської області предметно відчують дієву допомогу виконавчої влади в частині покращення умов», – підкреслив Олександр Горган та наголосив на тому, що медицина залишається під його особистим контролем.

У свою чергу, новий керівник департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Алла Арешкович висловила сподівання на плідну співпрацю та взаєморозуміння. «Кожен житель нашої області – міста, села, селища повинен отримувати своєчасну якісну медичну допомогу. Тому ми з вами повинні працювати на результат», – зазначила директор департаменту.
IMG_99921 170309k0456-11

Департамент охорони здоров’я інформує, що Арешкович Алла Олександрівна розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.03.2017 №71-к призначена на посаду директора департаменту з 14.03.17р.

У зв’язку з зазначеним запрошуються керівники обласних закладів охорони здоров’я, центральних районних  лікарень, центрів ПМСД, міських лікарень, директорів медичних коледжів для участі у нараді за участю голови облдержадміністрації  О. Горгана.

Виробнича нарада відбудеться о 10-00 год. 14 березня 2017 року у приміщенні КЗКОР «Київська обласна лікарня №2» актовий зал, провулок Нестерівський 17/19.

В ІРПЕНІ ВІДКРИЛИ ПУНКТ ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

13 березня в Ірпені відкрили пункт швидкої медичної допомоги.

У заході взяли участь народний депутат України, заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, Ірпінський міський голова Володимир Карплюк, депутати Ірпінської міської ради, заступники Ірпінського міського голови, медичний персонал Ірпінської центральної міської лікарні, громадськість міста.

«Це відбулося завдяки співпраці з Вишгородською станцією екстреної медичної допомоги, – зазначив очільник Ірпеня. – Пункт розташований у приміщенні дитячої лікарні на вул. Давидчука».

За словами Ірпінського міського голови, тут є кімнати для пацієнтів, для лікарів, маніпуляційна, побутова. Новий пункт швидкої допомоги значно покращить рівень медичного обслуговування у місті, адже найближчі такі пункти до цього часу були розташовані лише в Бучі та Гостомелі.

17212021_741081569403906_45999282931386941_o

ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ

1210 березня в Київській обласній раді відбулося засідання робочої групи  з вирішення проблемних питань з реформування охорони здоров’я. Було обговорено питання створення на Київщині госпітальних округів. Заслухані доповіді голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталії Бігарі та в.о.директора департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олександра Глушаниці. В роботі взяли участь також начальник управління лікувально-профілактичної допомоги ДОЗ Київської ОДА Володимир Короленко, головні лікарі всіх закладів охорони здоров’я районів та міст області (вторинного рівня), представники громадськості. Відбулася жвава дискусія за участі всіх присутніх. Ухвалено протягом березня створити робочі групи в кожному з майбутніх госпітальних округів Київщини (відповідно до пропозицій, наданих ОДА до МОЗ України), які, після затвердження меж округів Кабінетом Міністрів України, зможуть працювати як повноцінні госпітальні ради.

ОЛЕКСАНДР ГОРГАН ПРОЗВІТУВАВ ПРО РОБОТУ КИЇВСЬКОЇ ОДА ЗА 2016 РІК

619-300x2007 березня голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган виступив із публічним звітом про роботу Київської ОДА за 2016 рік.

У своєму виступі Олександр Горган акцентував увагу на налагодженні взаємодії між облдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування; запровадженні у минулому році інноваційного методу по взаємодії управлінського та експертного середовища при розробці стратегічних документів; узгодженості комплексних обласних програм із Програмою соціально-економічного і культурного розвитку Київської області.

Крім того, голова Київської облдержадміністрації відзначив, що область входить в п’ятірку кращих регіонів України в частині залучення прямих іноземних інвестицій. До основних країн-інвесторів входять Нідерланди, Кіпр, Німеччина, Польща і Великобританія. Загальний обсяг залучених коштів складає понад 1,5 мільярда гривень.

За словами, Олександра Горгана робота Київської ОДА створила сприятливі умови для розвитку промисловості регіону. «Фактично по всіх галузевих  групах промисловості області ми маємо приріст. Індекс промислової продукції за 2016 рік склав 105 %, – відзначив голова КОДА. – Частина інформації, яка стосується росту промисловості і частина інформації, яка показує стійке збільшення надходжень до бюджету різних рівнів дає підстави стверджувати про стабільний ріст економіки регіону».

У сільському господарстві також спостерігається стрімке зростання: збільшення посівних площ та, відповідно, урожаю; інтенсивніше використання земель сільськогосподарського призначення; збільшення поголів’я великої рогатої худоби тощо.

Київська область є беззаперечним лідером у будівництві. Так, в минулому році було виконано будівельних робіт по області на понад 2 мільярда гривень. Однак, площа житла, введена в експлуатацію, катастрофічно дисбалансує з площею соціальних об’єктів, які повинні урівноважувати природні потреби мешканців області.

Також Олександр Горган акцентував увагу на успішній реалізації облдержадміністрацією різних обласних програм, зокрема, спрямованих на соціальну допомогу населенню. Серед таких програма «Київщина – захисникам України». Крім того, успішно реалізовано освітні програми – «Шкільний автобус», впровадження реформи Нова українська школа тощо.