Author Archives: Editor

Дорогі мої колеги!

Ви завжди знаходитесь на передовій –
Будь то карета швидкої допомоги, операційна чи амбулаторія.
Ви завжди готові надати допомогу – робочий час чи в свій вихідний.
Ви ніколи не залишаєтесь осторонь, коли комусь потрібна медична допомога.
Ви – борці і воїни, які  борються з людськими пороками і воюєте з хворобами.
Сьогодні свято нашої благородної професії.
Професії яка не дає нам право на малодушя та черствість.
Дорогі мої друзі! Зичу міцного здоров‘я, успіхів в роботі, сімейних гараздів, щастя, благополуччя, мирного неба! Нехай мир живе в ваших серцях і в ваших душах! Борімося – поборемо!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Директор департаменту охорони здоров’я Київської ОДА  

А.О.Арешкович

СЕЛЕКТОРНА НАРАДА У ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках робочої поїздки до Кропивницького провів сьогодні селекторну нараду з головами обласних державних адміністрацій щодо реалізації урядової програми “Доступні ліки”, яка передбачає виділення безкоштовних ліків проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми для хронічно хворих.

“Цю програму забезпечення безкоштовними ліками ми запустили один раз і надовго. Вона буде діяти і цього, і у наступних роках. Тому я би хотів, щоб процес взаєморозрахунків був якісним і доступність була забезпечена”, – наголосив Володимир Гройсман.

У нараді взяв участь голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, який детально доповів про стан впровадження урядової програми на Київщині.

DSC_4756 DSC_4755

ТЕМАТИЧНА НАРАДА ЩОДО ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

12 квітня в КЗ КОР «Київська обласна лікарня №2» відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоровя Київщини «Про стан протидії та профілактики туберкульозу в Київській області». Було заслухано і обговорено доповідь головного позаштатного спеціаліста ДОЗ КОДА В.П.Шурипи, сформовано пакет доручень, спрямованих на організацію взаємодії всіх ланок надання медичної допомоги за фтизіатричним профілем.
Також було обговорено питання відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, створення госпітальних округів, інші поточні питання діяльності галузі охорони здоров’я області.

IMG_2204IMG_2207

 

 

ГОЛОВА КИЇВСЬКОЇ ОДА ОЛЕКСАНДР ГОРГАН ПРЕДСТАВИВ НОВОГО ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган у вівторок, 14 березня, представив медичному колективу області нового директора департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Аллу Арешкович.

Олександр Горган наголосив на тому, що медична галузь одна із пріоритетних в діяльності облдержадміністрації. Тому важливим є те, що новопризначений очільник медичної галузі області висококваліфікований спеціаліст, людина, яка опирається на широку підтримку лікарської громади, «людина, у якої, крім твердих медичних ген є завзяття та оптимізм в частині віри, що ситуацію в галузі можна продовжувати розвивати та покращувати».

«На цей рік в частині розвитку медичної галузі у нас дуже амбітні завдання. Розглядається кілька значущих проектів. Переконаний, з цього року переважна більшість медичних галузей Київської області предметно відчують дієву допомогу виконавчої влади в частині покращення умов», – підкреслив Олександр Горган та наголосив на тому, що медицина залишається під його особистим контролем.

У свою чергу, новий керівник департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Алла Арешкович висловила сподівання на плідну співпрацю та взаєморозуміння. «Кожен житель нашої області – міста, села, селища повинен отримувати своєчасну якісну медичну допомогу. Тому ми з вами повинні працювати на результат», – зазначила директор департаменту.
IMG_99921 170309k0456-11

ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ НА КИЇВЩИНІ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ

1210 березня в Київській обласній раді відбулося засідання робочої групи  з вирішення проблемних питань з реформування охорони здоров’я. Було обговорено питання створення на Київщині госпітальних округів. Заслухані доповіді голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталії Бігарі та в.о.директора департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олександра Глушаниці. В роботі взяли участь також начальник управління лікувально-профілактичної допомоги ДОЗ Київської ОДА Володимир Короленко, головні лікарі всіх закладів охорони здоров’я районів та міст області (вторинного рівня), представники громадськості. Відбулася жвава дискусія за участі всіх присутніх. Ухвалено протягом березня створити робочі групи в кожному з майбутніх госпітальних округів Київщини (відповідно до пропозицій, наданих ОДА до МОЗ України), які, після затвердження меж округів Кабінетом Міністрів України, зможуть працювати як повноцінні госпітальні ради.

ОЛЕКСАНДР ГОРГАН ПРОЗВІТУВАВ ПРО РОБОТУ КИЇВСЬКОЇ ОДА ЗА 2016 РІК

619-300x2007 березня голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган виступив із публічним звітом про роботу Київської ОДА за 2016 рік.

У своєму виступі Олександр Горган акцентував увагу на налагодженні взаємодії між облдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування; запровадженні у минулому році інноваційного методу по взаємодії управлінського та експертного середовища при розробці стратегічних документів; узгодженості комплексних обласних програм із Програмою соціально-економічного і культурного розвитку Київської області.

Крім того, голова Київської облдержадміністрації відзначив, що область входить в п’ятірку кращих регіонів України в частині залучення прямих іноземних інвестицій. До основних країн-інвесторів входять Нідерланди, Кіпр, Німеччина, Польща і Великобританія. Загальний обсяг залучених коштів складає понад 1,5 мільярда гривень.

За словами, Олександра Горгана робота Київської ОДА створила сприятливі умови для розвитку промисловості регіону. «Фактично по всіх галузевих  групах промисловості області ми маємо приріст. Індекс промислової продукції за 2016 рік склав 105 %, – відзначив голова КОДА. – Частина інформації, яка стосується росту промисловості і частина інформації, яка показує стійке збільшення надходжень до бюджету різних рівнів дає підстави стверджувати про стабільний ріст економіки регіону».

У сільському господарстві також спостерігається стрімке зростання: збільшення посівних площ та, відповідно, урожаю; інтенсивніше використання земель сільськогосподарського призначення; збільшення поголів’я великої рогатої худоби тощо.

Київська область є беззаперечним лідером у будівництві. Так, в минулому році було виконано будівельних робіт по області на понад 2 мільярда гривень. Однак, площа житла, введена в експлуатацію, катастрофічно дисбалансує з площею соціальних об’єктів, які повинні урівноважувати природні потреби мешканців області.

Також Олександр Горган акцентував увагу на успішній реалізації облдержадміністрацією різних обласних програм, зокрема, спрямованих на соціальну допомогу населенню. Серед таких програма «Київщина – захисникам України». Крім того, успішно реалізовано освітні програми – «Шкільний автобус», впровадження реформи Нова українська школа тощо.

4 КРОКИ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ДІАБЕТУ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ

Без імені

Національний інститут діабету, шлунково-кишкових і ниркових захворювань США опублікував 4 кроки для контролю діабету протягом життя. Дізнайтеся більше про діабет, свої показники, як жити з цим захворюванням та залишатися здоровим. Read more »

ДІАГНОСТИКА РАКУ НА РАННІХ СТАДІЯХ. РЕКОМЕНДАЦІЇ (ПЕРЕКЛАД З АНГЛІЙСЬКОЇ)

Без імені

Діагностика раку на ранніх стадіях може суттєво вплинути на рівень смертності від ракових захворювань. В умовах обмежених ресурсів рак часто діагностується на пізніх стадіях, що призводить до низьких показників виліковування і більших витрат на лікування.

Навіть у країнах з надійною та налагодженою системою охорони здоров’я багато випадків ракових станів діагностується тоді, коли медикаментозне лікування вже не є ефективним. Саме тому проблеми пізньої діагностики та дороговартісного лікування є настільки актуальними в наш час.

Впровадження стратегії ранньої діагностики раку є провідним питанням для громадського здоров’я, адже це суттєво підвищує ефективність лікування. Перепони, що затримують діагностику ракових станів повинні бути ідентифіковані і оцінені, а ефективні стратегії, що включають інформування суспільства про можливі методи покращення діагностики та забезпечення доступу до своєчасного та високоякісного лікування, мають бути впровадженні на різних рівнях надання медичної допомоги.

Дані рекомендації ВООЗ направлені на проведення ранньої діагностики раку та мають на меті допомогти політикам і керівникам програм покращити діагностику та забезпечити доступ до своєчасного лікування. Read more »

ВІЗИТ КЕРІВНИЦТВА БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

IMG_9289

Днями голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур відвідав Білоцерківську центральну районну лікарню. Мета візиту – огляд поліклінічного та  стаціонарних відділень, господарського комплексу районної лікарні. Зокрема голова адміністрації   ознайомився з умовами лікування та перебування пацієнтів в пологовому, терапевтичному, хірургічному, дитячому, неврологічному, реанімаційному відділеннях. Побаченим залишився задоволений, відмітивши високий рівень роботи керівництва лікарні та медичного персоналу по створенню належних умов для лікування хворих.

Під час розмови з головним лікарем лікарні  Олександром Лопотом та головним лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги Іваном Ровенком сформовано бачення ситуації та пропозиції щодо покращення системи надання медичних послуг. В ході розмови обидва головні лікарі підкреслили, що за останні декілька років медична галузь району фінансувалася на досить високому рівні. Тож вдалося вирішити ряд нагальних проблем. Так, на ремонтні роботи та придбання лікувально-діагностичного обладнання з районного бюджету та бюджетів місцевих рад в 2016 році направлено майже 4 млн. гривень. Завдяки цьому повністю замінено вікна в Центральній районній лікарні. Крім цього в ФАПах та медамбулаторіях замінено 80 вікон, що становить 95% від потреби. Стосовно медичного обладнання, то для Білоцерківської ЦРЛ  придбано високочастотний хірургічний апарат, для пологового відділення пеленальний столик з підігрівом для новонароджених, пральну машину, для реанімаційного відділення на благодійній основі отримана портативна киснева станція.

Серед головних завдань на цей рік – придбання для 5 амбулаторій санітарного автотранспорту, а для 12 фельдшерсько-акушерських пунктів мопедів, комп’ютеризація підрозділів, що надають медичну допомогу на первинному рівні, поточні та капітальні ремонти в 9 медичних амбулаторіях і фельдшерсько-акушерських пунктах району на загальну суму 1,5 млн. грн.,  закупівлю сучасного лікувально-діагностичного обладнання,  впровадження державної програми з реімбурсації  вартості лікарських засобів.

Коментуючи результати огляду голова адміністрації Геннадій Джегур наголосив, що прикладе максимум зусиль для продовження розпочатої роботи щодо покращення матеріально-технічного стану медичних закладів району. Також Геннадій Васильович підкреслив, що районній владі спільно з керівниками медичних закладів слід спільно і надалі працювати над тим, щоб підвищити якість надання медичних послуг населенню та створити ще більш комфортні умови для пацієнтів.

Довідково.  Білоцерківщина має 15 медичних амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 46 фельдшерсько-акушерських пунктів, що охоплюють всі сільські ради району. Діють Білоцерківська центральна районна та Узинська районна  лікарні, які  забезпечують надання медичних послуг, як жителям району, так і іншим громадянам, які потребують невідкладної медичної допомоги, чи оперативного втручання. В медичних закладах працюють 854 медичних працівників.

У 2017 РОЦІ ОБСЯГИ МЕДИЧНОЇ СУБВЕНЦІЇ ЗБІЛЬШЕНО НА 11 МЛРД ГРН

1_4

У 2017 році обсяги освітньої та медичної субвенцій збільшено на 8 і 11 млрд грн відповідно. Про це віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив на з’їзді Української асоціації районних та обласних рад у Києві 17 лютого 2017 р.
За його словами, доходи місцевих бюджетів за 2015 рік становили 99,8 млрд грн. У 2016 році ця цифра вже становила 144 млрд грн, що на 16% більше, ніж було передбачено органами місцевої влади. Також додатково до місцевих бюджетів надійшло 49 млрд грн. Це результати розпочатої в 2014 році реформи децентралізації, і ці показники будуть збільшуватися, наголосив Г.Зубко.
«Станом на 1 січня 2017 року залишки на рахунках місцевих бюджетів склали 52 млрд грн, у порівняні з 35 млрд грн у 2016 році. У держбюджеті на 2017 рік збільшено розміри освітньої субвенції на 8,1 млрд грн (з 44,5 у 2016 році до 52,6 у 2017 році), а також медичної субвенції на 11 млрд грн (з 44,4 у 2016 році до 55,5 у 2017 році). Крім того, передбачена додаткова дотація у розмірі 14,9 млрд грн з державного бюджету місцевим бюджетам на охорону здоров’я та освіту. Це ті кошти, які дають нам можливість впевнено говорити про регіональний розвиток», – зазначив Г.Зубко. Віце-прем’єр-міністр також додав, що на сьогодні в регіонах є відповідальні громади, місцеві лідери, кошти і найголовніше – можливості, які підсилюють місцеве самоврядування.
«Нам багато чого потрібно ще зробити у поточному році. Але саме головне – є велике прагнення збільшити повноваження і можливості місцевого самоврядування», – підсумував він.

За інформацією агентства УНІАН, прес-служби Мінрегіон України